Moje TalianskoZaujímavosti, info, zážitky

Týždeň módy Dolce & Gabbana na jazere Como

Publikované 05.07.2018 v 12:17 v kategórii Lombardia, severné Taliansko, prečítané: 132x

Či vás zaujíma móda či nie, musíme uznať že módny návrhári sa pri výbere miesta na predvádzanie svojich nových modelov poriadne vyšantia.

V zime sa módne prehliadky organizujú väčšinou v uzavretých priestoroch, ale v lete popúšťajú teda poriadne uzdu svojej fantázii.

Po Capri, Palerme, Portofine, Neapoli, Londýne, New Yorku, Tokyu, Hong Kongu, Pekingu pre Dolce&Gabbana to bude tentokrát jazero Como s prekrasnou neoklasickou vilou Olmo a jej záhradou, kde je už namontovaná “passerella” teda pódium, kde predstavia tento týždeň ich novú kolekciu.

Všetko v štýle 30-tych rokov, a teda nemôže chýbať ani pop-up boutique na historickom parníku Patria z roku 1926, ktorý je jedným z najstarších plavidiel po jazere Como.

Ten je od 10 hodiny ráno do polnoci otvorený verejnosti každý deň až do 10. júla, môžete tam nájsť okrem modelov detskej, ženskej a mužskej kolekcie aj šperky a hodinky D&G a modely vyrobené špeciálne s označením jazero Como.

Reklamu si tam zabezpečila aj značka Martini, kde si môžete vypiť jeden-dva drinky a tak sa vžiť do príjemnej noble atmosféry.

Ostatné sprievodné akcie a eventy budú na pozvánku, prídu VIP osobnosti, slávne modelky ale na otázku ktorí? módna značka odpovedala “no comment”. Každý deň a večer na inom mieste v okoli mesta Como ako napríklad v priľahlých vilách a parkoch. Oficiálny hashtag je #DGLovesComo.

Celý tento módny maratón stálo mesto 115000 eúr, ktoré boli použité na prípravné a zabezpečovanie práce ale takú istú sumu dostalo mesto od firmy, ktorá organizuje event za prenájom vnutorných a vonkajších priestorov vily.

Ohľadne propagácie a marketingu jazetra Como, tu ale ide o oveľa vyššie sumy. 

Starosta mesta vyhlásil, že peniaze ktoré použili nezviditelnia módnu značku ale práve naopak. 

Vďaka módnej značke prilákajú klientelu určitého kalibru a táto klientela minie na jazere Como niečo ako 10-12 miliónov eúr.

Chapeau - klobúk dole.


Marcela Ori


Taliansko podľa vášho gusta s CK Mattia

https://www.ckmattia.sk/Foto: Ciao Como
Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?